Akademia Morska w Szczecinie - Strona Główna

Podstawowym celem studiów „Pilotaż morski” jest kształcenie i przygotowanie kadry inżynierskiej do pracy na stanowiskach związanych z pilotażem morskim. Program studiów zapewnia zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do efektywnego pełnienia funkcji pilota morskiego w Polsce i za granicą. Umożliwia także uzyskanie praktycznych umiejętności niezbędnych do manewrowania statkami – szkolenie na symulatorach manewrowych.

Roczne studia podyplomowe prowadzone będą w trybie niestacjonarnym, ze zgrupowaniem zajęć w trzech dwutygodniowych zjazdach. Studia obejmują 226 godzin zajęć dydaktycznych, a także praktykę pilotażu na torze wodnym Szczecin–Świnoujście oraz w zależności od zapotrzebowania w portach Gdańsk i Gdynia.
Informacje o naborze na studia podyplomowe zamieszczone będą na stronie internetowej Wydziału Nawigacyjnego.

1. kwestionariusz osobowy,
  2. odpis dyplomu lub potwierdzona kserokopia dyplomu ukończenia szkoły wyższej,
  3. dwa zdjęcia legitymacyjne,
  4. pokwitowanie wpłaty wpisowego w wysokości 100 zł dla I edycji studiów z dopiskiem: Studia podyplomowe – wpisowe,
  5. ewentualnie inne dokumenty wymagane w ogłoszeniu o naborze na wybrany kierunek studiów podyplomowych.

Po zakwalifikowaniu kandydata opłata wpisowa zostanie zaliczona na poczet czesnego. Jeżeli kandydat nie zostanie zakwalifikowany lub kierunek studiów nie zostanie uruchomiony w danej edycji, opłata zostanie zwrócona na konto kandydata. W przypadku rezygnacji kandydata opłata nie jest zwracana.

Dokumenty można składać osobiście (w godz. 8.00–15.00) lub wysyłać na adres:

Dziekanat Wydziału Nawigacyjnego
pok. 130
z dopiskiem: Studia podyplomowe „Pilotaż morski”.