Akademia Morska w Szczecinie - Strona Główna

Program studiów „Inspekcje morskie FSC, PSC” zapewnia zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do efektywnego wypełniania zadań administracji morskiej z zakresu inspekcji morskich. Słuchacze poznają cele i zadania organizacji wdrażających bezpieczeństwo na morzu, nabywają umiejętności poszukiwania i monitorowania właściwych źródeł prawnych oraz uzyskują praktyczne umiejętności prowadzenia określonych inspekcji.
Od kandydatów wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, udokumentowana certyfikatem FCE bądź potwierdzona w rozmowie kwalifikacyjnej (zakłada się prowadzenie znacznej liczby zajęć w języku angielskim). Wskazane jest morskie doświadczenie zawodowe na poziomie operacyjnym.

Zajęcia prowadzone są w trybie niestacjonarnym, odbywają się w Akademii Morskiej w Szczecinie, praktyki programowe realizowane są w portach Świnoujście, Szczecin, Gdańsk, Gdynia.
Studia trwają dwa semestry. Ogółem realizowanych jest 290 godzin zajęć programowych w formie wykładów, seminariów, ćwiczeń oraz integralnej praktyki programowej.
Informacje o naborze na studia podyplomowe za-mieszczone będą na stronie internetowej Wydziału Nawigacyjnego.

1. kwestionariusz osobowy,
  2. odpis dyplomu ukończenia studiów,
  3. dyplom potwierdzający morskie doświadczenie zawodowe,
  4. dwa zdjęcia legitymacyjne,
  5. dowód wpłaty wpisowego w wysokości 100 zł na konto AM w Szczecinie, z dopiskiem: Studia podyplomowe – wpisowe,
  6. ewentualnie inne dokumenty wymagane w ogłoszeniu o naborze na wybrany kierunek studiów podyplomowych.

Po zakwalifikowaniu kandydata opłata wpisowa zos-tanie zaliczona na poczet czesnego. Jeżeli kandydat nie zostanie zakwalifikowany lub kierunek studiów nie zostanie uruchomiony w danej edycji, opłata zostanie zwrócona na konto kandydata. W przypadku rezygnacji kandydata opłata nie jest zwracana.

Dokumenty można składać osobiście (w godz. 8.00–15.00) lub wysyłać na adres:
Dziekanat Wydziału Nawigacyjnego
pok. 130

Można również dokonać zapisu drogą elektroniczną, przesyłając formularz zgłoszenia na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (temat: Studia podyplomowe „Inspekcje morskie FSC, PSC”), a następnie dostarczyć dokumenty w wymaganym terminie.

Ponadto Wydział Nawigacyjny przygotowuje ofertę studiów podyplomowych w zakresie:

• Górnictwo morskie (eksploracja i eksploatacja zasobów dna morskiego), we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie,
  • Zarządzanie kryzysowe w obszarach nadmorskich,
  • Bezpieczeństwo i ochrona żeglugi oraz portów.